ثبت آگهی ویژه رایگان
ثبت آگهی ویژه رایگان
آموزش مکالمه عربی فصیح

توضیحات آگهی

زبان عربی یکی از پرمخاطب ترین زبان های ایران و یکی از رایج ترین زبان های دنیاست. استارتیچ آموزش زبان عربی را برای دانلود برای شما قرار داده است. این دروس به گونه ای هستند که با صرف زمان می توانید توانایی خوبی کسب کنید. نرم افزار استارتیچ در ادامه مطلب برای استفاده شما در گوشی یا تبلت و کامپیوتر موجود است. فایل های آموزشی را می توانید دانلود کنید. مکالمه عربی را در تلفن خود در همه جا حمل کنید و به راحتی در هر مکانی از آنها استفاده کنید.

آموزش مکالمه عربی فصیح

زبان عربی یکی از مهم ترین و تأثیرگذارترین زبان های زنده دنیاست و پهنه گسترده ای از سرزمین های آسیا، آفریقا به این زبان سخن می گویند. از سوی دیگر، زبان عربی زبان قرآن، کتاب آسمانی مسلمانان و به عبارتی زبان مشترک مسلمانان نیز به شمار می آید. از این رو، برای کمک به برقراری ارتباطات جهانی و تبادل فرهنگی بین مسلمانان برگزاری این دوره ضروری می نماید.

آموزش مکالمه عربی در خراسان رضوی

استان خراسان رضوی به مرکزیّت مشهد در شمال شرق ایران قرار دارد. واژهٔ رضوی در نام این استان، به مقبرهٔ علی بن موسی الرضا در مرکز این استان اشاره دارد. خراسان رضوی در سال ۱۳۸۳ با تصویب قانون تقسیم استان خراسان در مجلس شورای اسلامی و تأیید شورای نگهبان، از تفکیک استان خراسان به‌وجود آمد.

آموزش مکالمه عربی
*استاد عرب زبان
*فصیح و لهجه های عراقی و خلیجی
*100% تضمینی
*ارائه جزوه ها و صوت و فیلم
خصوصی و نیمه خصوصی
تخفیف ویژه کم بضاعتان

 

آموزش مکالمه عربی در خراسان شمالی

آغاز ثبت نام دوره های آموزشی زبان عربی و انگلیسی برادران و خواهران به صورت مجازی توسط سیستم آموزشی استارتیچ با تخفیف ویژه به مدت محدود با اساتید مجرب و حرفه ای

استان خراسان شمالی به مرکزیت شهرستان بجنورد در شمال شرقی ایران واقع است. این استان در سال ۱۳۸۳ و پس از تقسیم استان خراسان به سه استان، ایجاد شد. اکثریت مردم خراسان شمالی شیعه و اقلیت قابل توجه آن اهل سنت هستند. گروه‌های قومی استان شامل کردهای کرمانج، ترک، فارس، تات و ترکمن می‌باشد.

 

آموزش مکالمه عربی در آذربایجان غربی

استان آذربایجان غربی یکی از ۳۱ استان ایران است، که در شمال غربی ایران قرار دارد و مرکز آن شهر ارومیه است. آذربایجان غربی تنها استان هم‌مرز با کشور ترکیه است. در استان آذربایجان غربی علاوه بر زبان‌های ترکی آذربایجانی و کردی اقلیتی نیز به زبان‌های ارمنی و آرامی نو آشوری سخن می‌گویند.

آموزش عربی به صورت آنلاین
به صورت دوره آموزشی تخصصی

آموزش مکالمه عربی در زنجان

زبان عربی که با عنوان زبان مقدس اسلام شناخته می‌شود یکی از پرگویش‌ترین زبان‌هاست، زیرا زبان رسمی ۲۵ کشور جهان است و ۴۷۰ میلیون نفر به این زبان صحبت می‌کنند و جزء ۶ زبان سازمان ملل می‌باشد.

از آنجایی که از زبان عربی به عنوان نخستین زبان جهان اسلام یاد می‌شود آثار علمی و ادبی بسیار زیادی به این زبان نوشته شده است.

عربی از زبان‌هایی است که در زبان‌های دیگر نیز از کلمات آن استفاده شده است؛ برای مثال در زبان فارسی، عبری، اکدی و رومی

همچنین دارای وسعت زیادی می‌باشد بدین منظور که ممکن است یک کلمه تعداد بسیار زیادی معنی داشته باشد؛ این کلمات و معنا‌ها موجز هستند و تنها با یک کلمه می‌توانید منظور گوینده را متوجه شوید.

تا کنون متوجه شدیم که زبان عربی یکی از زبان‌هایی است که بسیار کامل و بدون خلوص می‌باشد و دارای ساختاری مشخص است.

انواع زبان عربی

عربی استاندارد مدرن: عربی استاندارد مدرن بیشتر برای نوشتار و صحبت‌های رسمی استفاده می‌شود، مانند: ادبیات، روزنامه، تحصیل، رادیو، تلویزیون، سخنرانی های سیاسی و…

کلاسیک یا قرآنی: اگر هدف شما از یادگیری زبان عربی مطالعه متن‌های اسلامی یا عربی قرون وسطی، متن‌های فکری و حقوقی است این گزینه برایتان بسیار مناسب است.

عربی محاوره‌ای: اگر قصد زندگی یا تحصیل در کشور‌های عربی را دارید یادگیری این نوع از زبان عربی برای شما بسیار کارآمد خواهد بود.

جالب است بدانید اعداد نیز در عربی دارای دستور زبان می‌باشد که به شرح زیر است:

اعداد اصلی: اعاداد اصلی نشان دهنده تعداد معدود است.

اعداد ترتیبی: این اعداد نشان‌دهنده جایگاه و ترتیب معدود است.

چند دلیل برای آموختن عربی ❗

 1. با فرهنگ و ادبیات غنی اعراب آشنا می‌شوید
 2. تجارت‌های بزرگ
 3. یافتن شغل جدید
 4. کمک به یادگیری سایر زبان‌های مرتط با عربی
 5. زبان اسلام
 6. و…

موقعیت‌های شغلی برای افرادی که به زبان عربی مسلط هستند

 • مترجم
 • مدرسان آموزش زبان عربی
 • لیدر برای گروه‌های توریستی
 • مشاوره‌های تلفنی
 • و…

روش هایی جهت آسان شدن راه یادگیری عربی

 1. هدف و انگیزه داشته باشید
 2. دایره لغات خود را افزایش دهید
 3. متن‌های عربی بخوانید
 4. رادیو با زبان عربی گوش کنید
 5. تمرین زیاد داشته باشید
 6. و…

 

گزینش معیار­‌های بهترین آموزشگاه‌های زبان عربی زنجان

زبان عربی یکی از زبان‌هایی است که باید در یک آموزشگاه معتبر آن را آموزش ببینید و به آن مسلط شوید؛ در اینجا ما برخی از معیار­‌هایی که اهمیت داشته و بر اساس آن آموزشگاه‌های زبان عربی زنجان را دسته بندی کرده‌ایم به شما معرفی می‌­کنیم.

 1. دارای برترین اساتید آموزشی
 2. کیفیت بالا در آموزش زبان عربی
 3. برخورداری از بهترین تجهیزات آموزشی
 4. قیمت مناسب دوره‌ها
 5. استفاده از جدید‌ترین متد‌های آموزشی
 6. و…

 

آموزش مکالمه عربی در تهران

تِهْران پرجمعیت‌ترین شهر و پایتخت ایران، مرکز استان تهران و شهرستان تهران است. این شهر در سرشماری سال ۱۳۹۵ بالغ بر ۸٬۶۹۳٬۷۰۶ تن جمعیت داشته است و براساس برآورد سال ۲۰۱۸ سازمان ملل متحد، ۳۸مین شهر پرجمعیت جهان و پرجمعیت‌ترین شهر باختر آسیا می‌باشد. کلان‌شهر تهران نیز دومین کلان‌شهر پرجمعیت خاورمیانه است.

کدام نوع زبان عربی را دوست دارید بیاموزید؟
۱- باید بدانید که چندین نوع متفاوت زبان عربی وجود دارد. عبارتند از: عربی استاندارد مدرن، عربی کلاسیک (قرآنی) یا عربی محاوره. تصمیم بگیرید که کدام نوع عربی را می خواهید یاد بگیرید:

عربی استاندارد مدرن. امن ترین گزینه برای یادگیری زبان عربی؛ تمرکز بر نسخه ای از زبان کلاسیک معروف به عربی استاندارد مدرن است، مگر اینکه علاقه شما به یک کشور خاص محدود شود. این زبان در سراسر جهان عرب مورد استفاده قرار می گیرد ، اما به طور کلی محدود به نوشتار و متن های رسمی است: ادبیات ، روزنامه ها ، آموزش ، برنامه های خبری رادیو / تلویزیون ، سخنرانی های سیاسی و غیره.
عربی کلاسیک (قرآنی). اگر علاقه شما بیشتر به مطالعات عصر طلایی اسلامی یا عربی اختصاص دارد، یک دوره شرکت در آموزش زبان عربی قرآنی/کلاسیک پاسخگوی نیازهای شما خواهد بود. این عربی زبانی است که در قرآن کریم به کار رفته است، عربی متون کلاسیک مذهبی ، فلسفی و علمی بوده و زبانی که عربی استاندارد مدرن مبتنی بر آن است.
عربی محاوره ای. اگر قصد زندگی در جهان عرب را دارید و یا با یک منطقه یا کشور عربی خاص سر و کار دارید، عربی استاندارد مدرن به خودی خود نمی تواند تمام نیازهای شما را برآورده کند. عرب ها با گویش های منطقه ای به عنوان زبان مادری خود صحبت می کنند ، و تفاوت بین لهجه ها می تواند به اندازه کافی قابل توجه باشد و باعث عدم درک متقابل شود. به طور گسترده، پنج خانواده گسترده از لهجه ها وجود دارد که هر یک با لهجه های فرعی مطابق کشور، شهر، محله و حتی مذهب وجود دارد: عربی خلیج فارس، عربی بین النهرین، عربی لاوانتین، عربی مصری و عربی مغربی.
یادگیری عربی چقدر طول می کشد؟
از نظر زبان آموزهای کشورهای مختلف، بجز ایران، این زبان نسبت به زبان های دیگری مثل چینی یا لهستانی که از زبان های سخت هستند، در درجه سخت ترین زبانهای دنیا قرار می گیرد. برای فارسی زبانانی که زبان عربی بلد نیستند و روزانه ۳ ساعت وقت برای مطالعه بگذارند حدود ۱۳ ماه زمان نیاز است که به سطح متوسط زبان عربی برسید. حتما مطلب بهترین روش یادگیری زبان عربی در ۳ گام مؤثر و سریع را بخوانید، چه کلاس بروید چه نروید!

آموزش مکالمه عربی در قم

اگر هنوز تصمیمتان برای یادگیری زبان عربی جدی نیست، با ما همراه باشید تا از مزایا و جذابیت های این زبان بیشتر بدانیم.

چرا زبان عربی یاد بگیریم؟

۱. تقاضا برای افراد مسلط به زبان عربی بسیار زیاد است.
۲. عربی در بسیاری از کشورها صحبت می شود.
۳. برای درک دومین دین بزرگ جهان، اسلام، ضروری است.
۴. عربی می تواند شما را به تاریخ غنی و تمدنی دیگر متصل کند.
۵. مطالعه عربی به شما درک دقیق تری از فرهنگ عرب ارائه می دهد.
۶. سفر در کشورهای عرب زبان راحت تر خواهد بود.
۷. درک بین فرهنگی را ارتقا خواهید داد.
۸. عربی می تواند به شما کمک کند زبان های دیگر را به راحتی درک کنید. دانستن زبان عربی به شما امکان یادگیری زبان‌های دیگر مانند فارسی، ترکی، اردو و عبری را آسان‌تر می‌کند.
۹. دانستن زبان عربی به شما امکان دسترسی به بازار و مشاغل رو به رشد را می دهد.
۱۰. عرب زبانان حقوق خوبی می گیرند.

حقایق جالب زبان عربی

اگر به یادگیری زبان فکر می کنید، همیشه خوب است که کمی در مورد ریشه و تاریخچه زبانی که یاد می گیرید بدانید. در اینجا، جالب ترین حقایق زبان عربی را با هم مطالعه می‌کنیم:

 1. عربی یک زبان سامی است.
  زبان عربی از شبه جزیره عربستان سرچشمه می گیرد. با گسترش جهان اسلام، زبان عربی به شمال آفریقا و غرب آسیا گسترش یافت.
 2. حدود ۲۸۰ میلیون عربی زبان مادری در سراسر جهان وجود دارد.
  زبان عربی در ۲۶ کشور از جمله الجزایر، مصر، اسرائیل (به همراه عبری)، لبنان، مراکش، عربستان سعودی، تونس و امارات متحده عربی زبان رسمی است که آن را به پنجمین زبان پرگویش در جهان تبدیل کرده است.
 3. عربی بر تعداد زیادی از زبان ها تأثیر گذاشته است.
  زبان عربی بر تعداد زیادی از زبان ها از جمله فارسی، بیشتر زبان های اروپایی و همچنین زبان های آسیایی و آفریقایی تأثیر گذاشته است. انگلیسی دارای بسیاری از وام واژه های عربی مانند الكحول (alcohol)، الجبر (algebra)، الخوارزمية (algorithm)، المتوسط (average)، الحلوى (candy)، القافلة (caravan)، القطن (cotton)، الزرافة (giraffe)، الجيتار (guitar)، البرطمان (jar)، الليمون (lemon)، الليلك (lilac)، المجلة (magazine)، السكر (sugar)و والتعويذة (talisman) است.
 4. حدود ۱۴ کلمه وجود دارد که “عشق” را توصیف می کند.
  هر کلمه برای “عشق” مراحل خاصی از عاشق شدن را توصیف می کند. مثلاً “الهوى” جذبه اولیه نسبت به کسی، “الهيام” از دست دادن عقل را که در پی دارد، و «عشق» تمایل کورکورانه را بیان می کند.
 5. عربی و عبری ویژگی های متمایزی دارند.
  عربی و عبری هر دو زبان سامی هستند. شباهت های آنها یادگیری عبری را برای عرب زبانان آسان تر می کند و بالعکس.
 6. عربی حروف بزرگ ندارد.
  الفبای عربی به جای حروف بزرگ از علامت نقل قول برای تاکید استفاده می کند.
 7. عربی صداهایی دارد که در زبان های دیگر وجود ندارد.
  برخی از گویشوران غیر بومی تلفظ کلمات در عربی را دشوار می دانند، زیرا برخی از صداها در سایر زبان های رایج رایج نیستند. به عنوان مثال، “ح” صدای “ح” آنگونه که تلفظ می‌شود فقط در عربی یافت می شود.
 8. کلمات عربی از راست به چپ نوشته می شود.
  (همانند زبان فارسی و) بر خلاف بسیاری از زبان های پرکاربرد دیگر، کلمات عربی از راست به چپ و اعداد عربی از چپ به راست نوشته می شوند.

از میان گویش‌های مختلف زبان عربی، متداول‌ترین لهجه، زبان محاوره‌ای مصری است.

آموزشگاه زبان عربی قم؛ آموزش زبان عربی با لهجه خلیجی

11 کلمه برای اینکه شما عاشق زبان عربی شوید

زبان عربی یک زبان باستانی قرآنی که از شبه جزیره عربستان سرچشمه گرفته است، تمدن‌های سراسر خاورمیانه و آفریقا را به‌طور پاک نشدنی شکل داده است. امروزه این زبان پنجمین زبان رایج در جهان است که بیش از ۴۰۰ میلیون نفر آن را به اشتراک می گذارند. از ادبیات و شعر، تا هنر، موسیقی، فیلم و زندگی روزمره، زبان عربی کاملاً ارزش کاوش دارد.

 • «نور»
  «نور»، یک نام رایج تک جنسیتی است. این کلمه را می توان به روش های مختلفی برای تعریف و تمجید از شخصی یا ایجاد نام های ترکیبی مرتبط با دین، مانند «نور الله» (نور خدا)، یا «نور الدین» (نور دین) مشتق کرد.

 

 • «عشق»/ شور
  اصطلاح «عشق» به سطحی پرشور و مقاومت ناپذیر از عشق اشاره دارد. از ریشه لفظی «عساق» به معنای چسبیدن یا چسبیدن گرفته شده است. این کلمه با اصطلاح «عشقه» به معنای پیچک نیز مرتبط است.
 • “اُم” / مادر
  مادران چهره‌های کلیدی در فرهنگ عرب هستند، بنابراین این کلمه مفاهیمی از احترام و تحسین بالایی دارد. این اصطلاح را می توان به انتهای کلمات دیگر نیز اضافه کرد تا به معنای مادر کسی یا پایه و اساس چیزی باشد.
 • «حبیبی» «حبیبتی» / عشق من
  «حبیبی» («حبیبتی» برای دختران) از کلمه «حب» به معنای عشق گرفته شده است. به معنای واقعی کلمه به «عشق من» ترجمه می‌شود و می‌تواند در زمینه‌های رسمی و غیررسمی، اغلب در آهنگ‌ها یا هنگام اشاره به شریک زندگی، استفاده شود.

 

 • “القوة” / قدرت
  “قوا” یک کلمه رایج عربی است که برای بیان قدرت یا قدرت استفاده می شود. می‌توانید از آن برای توصیف قدرت جسمانی یا ذهنی فردی استفاده کنید. در اسلام فهمیده شده است که هیچ کس قدرتمندتر از خدا نیست.
 • سلام
  كلمة “سلام” من أبسط المصطلحات وأكثرها قوة في اللغة العربية. إنه يعني “السلام” ، ويمكن استخدامه لتحية الغرباء في الشارع للتعبير عن الاحترام والنوايا الحسنة. يمكن استخدامه أيضًا في نهاية المحادثة لأتمنى التوفيق لشخص ما.
 • «الصحة» / سلامتی
  کلمه “الصحة” گفته می شود که برای شما آرزوی سلامتی یا برکت دارد. مشتق رایج کلمه “صحتین” همیشه قبل از شروع غذا گفته می شود. پاسخ «الا قلبک» به معنای «به دلت» است.

 

 • «حلم»  / رویا
  “حلم” کلمه ای مفرد به معنی «خواب» است. جمع آن «احلام» است. شما می توانید با گفتن «احلام سعیده» به کسی شب بخیر بگویید، به این معنی که امیدوارید فرد خواب های خوشی ببیند.

 ۱۸ دسامبر توسط سازمان یونسکو روز جهانی زبان عربی نامگذاری شده است.

 

 

دیدگاه خود را بیان کنید

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش مکالمه عربی فصیح”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *